Home » Meble biurowe » Meble biurowe – na co zwracać uwagę

Większość z nas spędza znaczna część czasu w pracy. Siedząc przed komputerem musimy zadbać nie tylko by nasze oczy nie męczyły się od monitora komputera, ale także o zdrowy kręgosłup. Na co należy zwracać uwagę przy wyborze krzeseł konferencyjnych oraz foteli biurowych – zapraszam do artykułu.

155139

Osoby pracujące przed biurkami, niezależnie czy przed komputerem czy przed dokumentami, powinny zadbać o właściwe wsparcie swojego kręgosłupa. Bóle kręgosłupa wpływają na ogólne samopoczucie pracownika, a to z kolei, na jakość jego pracy. Dobrze dobrane fotele wpływają znacznie na produktywność pracowników. Komfort zapewniony pracownikom przynosi dużo korzyści przedsiębiorcy i firmie, dlatego warto poświęcić kilka chwil na poznaniu ergonomii krzesła, by wiedzieć na co należy zwracać uwagę przy zakupie.

Oparcie i siedzisko foteli biurowych

Najistotniejszymi elementami biurka jest oparcie i siedzisko. Elementy te powinny być mieć właściwa twardość i właściwe regulowanie. Opcje regulacji zarówno siedziska jak i oparcia powinny gwarantować odpowiednie dopasowanie tych elementów do sylwetki. Większość pracowników wyrobiło w swojej postawie nawyk pochylania się do przodu nad klawiaturą. Taka postawa sama zachęca do garbienia się, dlatego warto zwrócić uwagę czy krzesło posiada regulowaną wysokość oparcia. Warto również zwrócić uwagę czy fotel posiada blokady siedziska i oparcia w danej pozycji.

Estetyka fotelu i krzeseł konferencyjnych

Wybierając fotele do gabinetu oprócz szeregu funkcjonalnych elementów należy zwrócić uwagę na jego estetykę i wygląd. Fotel świadczy o jego właścicielu, dlatego warto wybrać to, co najlepsze na rynku. Bardzo efektownie wyglądają fotele tapicerowane naturalną skórą w różnych kolorach. Wyprofilowane wygodne oparcie, wygodne siedzisko, świetne wykonanie gwarantują zasłużony relaks pomiędzy pertraktacjami służbowymi.

O estetykę i wykonanie fotelu warto również zadbać wybierając meble do sali konferencyjnej. Długie rozmowy z partnerami mogą być nieprzyjemne zwłaszcza, gdy trwają po kilka godzin. Warto by nasz klient czuł się wygodnie i komfortowo w trakcie negocjacji.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.grandluxuryplaza.pl/Fotele_biurowe-k38-0–.html