Home » Fotele biurowe » Fotele obrotowe
Fotel biurowy Ergomax Ergohuman Comfort PLUS

Fotele obrotowe powszechnie stosowane w pracy biurowej mają różną konstrukcję i wykonanie. Na co należy zwracać uwagę kupując taki fotel do pracy biurowej? Solidne wykonanie, dobre materiały to podstawa długiej i bezproblemowej eksploatacji. Ponadto dobre materiały obiciowe zapobiegają  poceniu się, więc tym bardziej jest to ważne.

Fotel biurowy Ergomax Ergohuman Comfort PLUS

Dobre fotele obrotowe muszą umożliwiać użytkownikowi wielogodzinna pracę bez zmęczenia, a więc w wygodnej, niewymuszonej pozycji ciała. Tu chodzi nie tylko o komfort pracy, ale przede wszystkim zapobieganie powolnym, niekorzystnym zmianom w kręgosłupie i stawach. Dobry fotel obrotowy musi być wyprofilowany do kształtów ciała człowieka oraz mieć możliwość regulacji stosownie do wzrostu i wymiarów ciała różnych ludzi. W fotelach obrotowych dobrej klasy regulowane są praktycznie wszystkie elementy: siedzisko, oparcie, zagłówek, podłokietniki i to w kilku stopniach swobody. Modele top wykonywane są w dwóch klasach wymiarowych stosownie do wzrostu. Uzupełnieniem wymienionych udogodnień jest funkcja obrotu i przesuwania na kółkach jezdnych. To bardzo pomocne w codziennej pracy, ponieważ zapobiega przyjmowaniu wymuszonej pozycji ciała.

Fotele obrotowe najwyższej klasy są skomplikowanymi urządzeniami, a to niestety musi kosztować. Jest to koszt, który zwraca się na innym polu. Nie warto kupować tanich foteli w sieciówkach, ponieważ w krótkim czasie będziemy zmuszeni kupować fotel ponownie.